وبلاگ و اخبار

مهاجرت به کشور چین از طریق ازدواج

وبلاگ و اخبار

مهاجرت به کشور چین از طریق ازدواج

چین کشوری پیشرفته می‌باشد و افراد زیادی علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور هستند. راه‌ها و روش‌های گوناگونی برای مهاجرت به چین وجود دارد که هر فرد می‌تواند با توجه به شرایط خود یکی از این راه‌ها را انتخاب کند.

مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل، بورسیه تحصیلی چین، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری، خرید ملک در چین، به دنیا آوردن فرزند در این کشور، ازدواج و… امکان پذیر است. قوانین و شرایط ازدواج در هر کشور متفاوت است و هر کس برای اقدام به ازدواج در هر کشوری باید به خوبی با قوانین آنجا آشنایی داشته باشد.

اخذ اقامت در کشور چین از طریق ازدواج

ازدواج‌های بین المللی در اکثر کشور‌ها زیاد شده است و چین هم جزو این کشور‌ها می‌باشد. با توجه به افزایش یافتن رابطه و ارتباط بین خارجی‌ها و چینی‌ها ازدواج هم افزایش یافته است بنابراین بهتر است که با قوانین و شرایط ازدواج این کشور آشنا شوید.

از آنجایی که فرهنگ و آداب هر کشوری برای ازدواج متفاوت می‌باشد ممکن است سختی‌هایی در این  راه وجود داشته باشد؛ برای مثال با اینکه بعد از ازدواج کشور چین شما را به عنوان تبعه‌ی چینی به رسمیت می‌شناسد اما امکان ورود به کشور را به راحتی نخواهید داشت یعنی ممکن است پس از ازدواج با یک همسر چینی حق زندگی و اقامت در کشور چین را کسب نکنید به همین علت افراد خارجی که همسر چینی دارند برای اقامت در چین  به دنبال درخواست ویزای خانوادگی هستند.

قوانین و شرایط ازدواج در کشور چین

افراد و کسانی که می‌خواهند در کشور چین ازدواج کنند باید به قوانین کشور توجه کرده و از آن پیروی کنند تا بتوانند در این کشور اقامت یا تابعیت بگیرند.

یکی از شرایط ازدواج رسیدن به سن قانونی و لازم برای ازدواج می‌باشد که این سن برای خانم‌ها 20 سال و برای آقایون 22 سال می‌باشد البته که افرادی با سن کمتر تا حداقل سن 17 سال با اجازه‌ی والدین و خانواده‌ی خود می‌توانند ازدواج کنند همچنین یکی دیگر شرایط ازدواج نداشتن همسر است زیرا در کشور چین چند همسری غیر قانونی است و شما فقط می‌توانید یک همسر داشته باشید. ازدواج کردن با مرد‌های ارتشی که در حال خدمت کردن برای ارتش هستند، پرسنل امنیت عمومی، پرسنل محرمانه و از این قبیل افراد در این کشور غیر مجاز است.

مدارک لازم برای درخواست ازدواج در کشور چین

برای ازدواج کردن افراد به مدارکی مانند: فرم پر شده‌ی درخواست ازدواج، گواهی اجازه‌ی پدر و مادر فرد چینی، اجازه‌ی اقامت در کشور چین، گذرنامه‌ی فعلی، گواهی بهداشت از یک بیمارستان، سه قطعه عکس از زن و شوهر، گواهی قابلیت ازدواج و… نیاز دارند همچنین فرد خارجی باید فرمی نشان دهد و ثابت کند که قبلا در کشور خود ازدواج نکرده است.

معمولا ازدواج در کشور چین بدون تشریفات بوده است و حداکثر یک ساعت طول می‌کشد. شما برای اجرای مراسم باید فرم‌های مربوط به آن را از قبل تهیه کنید.

نحوه‌ی گرفتن تابعیت چینی بعد از ازدواج

یکی از مسائلی که معمولا برای افراد اهمیت بالایی دارد گرفتن تابعیت کشور چین بعد از ازدواج می‌باشد. در کشور چین ویزا‌های متعددی صادر می‌شود که هر کدام برای کار مخصوصی است مثل ویزای تحصیلی چین. افرادی که با یک فرد چینی ازدواج می‌کنند می‌توانند برای گرفتن ویزای سالیانه‌ اقدام کنند؛ این ویزای چین یکی از انواع ویزا‌های توریستی می‌باشد که به کمک آن می‌توان مدت زمان بیشتری در چین اقامت گرفت و افرادی که با یک چینی ازدواج کرده‌اند می‌توانند با ارائه دادن مدارک لازم از این ویزا استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *