وبلاگ و اخبار

مشکلات زندگی در چین

وبلاگ و اخبار

مشکلات زندگی در چین

مشکلات زندگی در چین در مقابل فرصت های بسیار و مزایای متعدد آن یکی از چالش ‌های پیش روی مهاجران و دانشجویانی است که در دانشگاه ‌های این کشور مشغول تحصیل هستند.

اگرچه تجربه زندگی در چین بسیار شگفت انگیز خواهد بود و فرصت آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم متفاوتی را برای مهاجران فراهم خواهد کرد، اما برخی از این افراد به خاطر چالش ها و مشکلات زندگی در کشور پرجمعیتی نظیر چین، در روزهای اول حضور خود، در تصمیم خود تجدید نظر می ‌کنند.

به همین جهت ما قصد داریم مشکلات زندگی در چین را پیش روی دانشجویان قرار دهیم تا قبل از اقدام برای اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور با تمام جنبه ها و شرایط زندگی دانشجویی در چین آشنا شوند.

یادگیری زبان چینی

فرا گرفتن زبان چینی برای زندگی و برقراری ارتباط با افراد در چین یکی از ضروریات است. در شهر های بزرگ چین نظیر شانگهای و پکن بسیاری از افراد قادر هستند تا به زبان انگلیسی صحبت کنند؛ اما دانشجویانی که در شهر های دیگر زندگی می کنند، برای برقراری ارتباط با مردم عادی و یا حتی هم‌ دانشگاهی های خود نیاز دارند تا زبان ‌چینی را فرا بگیرند زبان چینی یکی از زبان های سخت است و یادگیری آن می‌ تواند به چالشی برای دانشجویان خارجی تبدیل شود.

‌هزینه بالای اجاره مسکن در چین

بالا بودن اجاره آپارتمان و کمبود مسکن یکی از مشکلات عمده در کشور چین است که نه تنها برای دانشجویان خارجی مشکل ساز شده بلکه برای خود مردم چین نیز کمبود مسکن وجود دارد.

بسیاری از افراد در آپارتمان های کوچک و چندین طبقه زندگی می‌ کنند. این مشکل ناشی از جمعیت بالای کشور چین است. یکی از مشکلات زندگی در چین بالا بودن اجاره آپارتمان در شهر های بزرگی نظیر پکن و شانگهای است که بسیاری از دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش عالی در این شهر ها قرار دارند.

قیمت مواد غذایی و عادات غذایی مردم در چین

تفاوت عادات غذایی مردم چین با سایر کشور های جهان، تفاوتی آشکار است. با توجه به اینکه قیمت مواد غذایی که مورد پسند افراد خارجی باشد مقداری بالا است، اکثر مردم چین از مواد غذایی استفاده می‌ کنند که برای مهاجران ممکن است ممکن نباشد و جذابیت چندانی نداشته باشد.

مردم چین عادت به خوردن حشرات و هر نوع جنبنده ای دارند. این عادت ممکن است برای دانشجویان خارجی عجیب باشد و نتوانند از غذا های معمول کشور چین استفاده کنند؛ اما غذا هایی نیز وجود دارند که مهاجران خارجی می توانند از آن ها استفاده کنند.

قیمت مواد غذایی و عادات غذایی مردم در چین
قیمت مواد غذایی و عادات غذایی مردم در چین

آلودگی و شلوغی شهر های بزرگ چین

از مشکلات زندگی در چین می توان به شلوغی شهر ها و آلودگی آن ها اشاره کرد. به دلیل جمعیت زیاد و تعداد بالای خودرو ها در سطح شهر های بزرگ، همیشه مردم در ترافیک های طولانی گیر می کنند.

همین امر موجب آلودگی هوا در شهر ها می‌ شود و ممکن است برای سلامتی افراد مضر باشد. وسایل حمل و نقل عمومی نیز همیشه شلوغ هستند. لازم به ذکر است که مردم چین قوانین رانندگی را رعایت نمی کنند و شما هنگام پیاده روی در اماکن عمومی و خیابان ها باید بسیار مراقب باشید.

یکی دیگر از مشکلاتی که به دلیل جمعیت بالا در چین وجود دارد پیدا کردن شغل است. گاهی اوقات مهاجران به علت تاخیر در پرداخت حقوق و دستمزد خود نیز دچار مشکل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *