وبلاگ و اخبار

مجوز کار پس از فارغ ‌التحصیلی در چین

وبلاگ و اخبار

مجوز کار پس از فارغ ‌التحصیلی در چین

دریافت مجوز کار پس از فارغ ‌التحصیلی در چین منوط به گرفتن ویزای کاری این کشور می‌ باشد. ویزای کاری چین به ویزای Z معروف است و دانشجویانی که پس از پایان تحصیل پزشکی در چین تصمیم دارند در کشور چین مشغول به کار شوند، باید این ویزا را دریافت کنند و حداقل ۲ سال سابقه کار نیز داشته باشند. (البته در حال حاضر این قانون لغو شده است و سابقه کاری مورد نیاز نیست.)

کار پاره وقت دانشجویی می‌ تواند به عنوان سابقه کار برای این افراد محسوب شود. به همین خاطر به کلیه دانشجویانی که در دانشگاه های کشور چین مشغول به تحصیل هستند توصیه می کنیم برای به دست آوردن تجربه و قوی‌تر کردن رزومه کاری خود حتماً در هنگام دانشجویی در این کشور کار کنند تا بتوانند با شرایط بازار کار و زبان و فرهنگ مردم آشنا شوند تا هنگام پایان تحصیلات برای پیدا کردن شغل دچار مشکل نشوند.

شرایط لازم برای دریافت مجوز کار در چین

دانشجویانی که چندین سال در کشوری زندگی و تحصیل می ‌کنند، می ‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند و با توجه به تجربه و آشنایی که با مردم این کشور دارند به راحتی زندگی خود را ادامه دهند؛ اما پیدا کردن شغل در چین با توجه به آمار بالای جمعیت، کار چندان راحتی نیست و دانشجو باید حتماً یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای چینی داشته تا بتواند نسبت به تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری اقدام نماید.

هنگامی که دانشجو قرارداد کاری خود را امضا کند، می تواند برای دریافت مجوز اقدام نماید. تسلط بر زبان مانداریان نیز یکی دیگر از شرایط مورد نیاز برای دریافت مجوز کار پس از فارغ ‌التحصیلی در چین است. در ادامه به شرایط دیگری نیز اشاره شده است.

·       حداقل سن ۱۸ سال

·       عدم سوء سابقه و پیشینه کیفری

·       دارا بودن معدل متوسط

·       داشتن پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما یا شرکت چینی

·       ارائه ویزای کاری چین

شرایط لازم برای دریافت مجوز کار در چین
شرایط لازم برای دریافت مجوز کار در چین

مشاغل مورد نیاز در چین

بسیاری از شرکت ‌های خارجی در کشور چین وجود دارند که به دنبال استخدام کارمندان خارجی هستند. به همین دلیل این فرصت مناسبی برای دانشجویان خارجی است که در این شرکت ‌ها مشغول به کار شوند.

مشاغلی مانند آموزش زبان انگلیسی، کار در شرکت های داروسازی، شرکت های حمل و نقل، مشاغل پزشکی و بسیاری از مشاغل دیگر در چین مورد نیاز است که دانشجویان می توانند از طریق مؤسسات کاریابی معتبر مشاغل مورد نیاز خود را پیدا کنند.

کلام آخر

یکی از استراتژی ‌های کشور چین برای جذب سرمایه و استعداد های برتر جهانی، صدور مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در چین برای دانشجویان خارجی است. به همین منظور طبق آیین نامه های جدید وزارتخانه های کشور چین، دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده باشند و دارای مدارک کارشناسی و بالاتر باشند، می توانند برای دریافت ویزای کاری در این کشور اقدام نمایند.

به این ترتیب قوانین قبلی که تأکید داشتند که دانشجویان باید حداقل دو سال سابقه کار داشته باشند نیز دیگر منتفی محسوب می شود. تنها شرط مشغول شدن دانشجویان خارجی در این کشور ارائه مدارک تحصیلی و دارا بودن ویزای کاری است که دانشجو پس از به دست آوردن پیشنهاد شغلی می تواند به راحتی ویزای کار خود را دریافت کند و در این کشور مشغول به کار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *