وبلاگ و اخبار

ساحل پانجین کشور چین

وبلاگ و اخبار

ساحل پانجین کشور چین

کشور پیشرفته‌ و پر مهاجر چین مکان‌های گردشگری و حیرت‌انگیز فراوانی دارد و افراد زیادی به دنبال تحصیل در چین هستند. یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی این کشور ساحل پانجین کشور چین است که از سال 1988 تبدیل به یک منطقه‌ی حفاظت شده توسط دولت کشور چین شد.

ساحل پانجین در نزدیکی رودخانه‌ای به نام لیائو به وجود آمده است که دلیل رنگ سرخ جلبک‌های دریایی قرمز است که در ماه آوریل تا چهار ماه این رودخانه را می‌پوشاند و فضای آنجا را جالب و دل‌نشین می‌کند.

نحوه‌ی تشکیل ساحل سرخ پانجین

این ساحل شگفت‌انگیز و زیبا در ناحیه‌ی دوا و در 30 کیلومتری شهر پانجین قرار گرفته است که تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور چین شده است و گیاهانی که در آن خاک شور رشد می‌کنند، ساحل پانجین قرمز رنگی را به وجود می‌آورند البته این گیاهان در زمان تابستان به رنگ سبز هستند اما  به مرور زمان در پاییز و ماه آوریل به رنگ قرمز در می‌آیند.

ساحل قرمز رنگ پانجین شامل بیشتر از250 تا پرنده‌ی مهاجر و حدود 400 نوع و گونه‌ی جانوری بوده است که پرنده‌های مهاجر در طول سفر خود از شرق آسیا تا استرالیا در این مکان زیبا به دلیل فرصت‌های خوب برای لانه کردن و وجود ماهی برای شکار توقف می‌کنند. از آنجایی که بعضی از این پرنده‌های مهاجر مانند درنای قرمز و کاکایی ساندرز رو به انقراض هستند بنابراین تحت حفاظت قرار گرفته‌اند.

گردشگری در ساحل پانجین چین

ناحیه‌ی حفاظت شده و بسیار زیبای پانجین مکانی بی‌نظیر و خاص برای گردشگران می‌باشد. گردشگران برای بازید از این منطقه‌ی حیرت‌انگیز باید به شهر پانجین در کشور چین بروند و برای رفتن به این شهر می‌توانند از اتوبوس، قطار و یا هواپیما استفاده کنند. خاص‌ترین ویژگی این ساحل همان گیاهان قرمز رنگ هستند که باعث زیبایی بیشتر ساحل پانجین شده‌اند و چشم‌اندازی شگفت‌انگیز به آنجا داده‌اند.

گردشگری در ساحل پانجین چین
گردشگری در ساحل پانجین چین

گردشگران می‌توانند علاوه بر لذت بردن از فضای سرخ رنگ آنجا از غذاهای دوست داشتنی و خوش‌مزه‌ی این ساحل که برنج و ماهی است لذت ببرند. برنج‌های این منطقه بسیار با کیفیت هستند و در سال 2008 به عنوان یک برنج رسمی در المپیک زمستانی پکن شناخته شدند.

ساحل پانجین مکانی بسیار امن برای گردشگران است اما متاسفانه حیات وحش و گونه‌های زیستی آنجا در حال انقراض هستند همچنین این مکان بزرگترین میدان نفتی کشور چین به حساب می‌آید که درآمد خوبی برای مردم آنجا دارد. گردشگران و افرادی که ویزای تحصیلی چین دارند می‌توانند با قدم زدن بر روی پل‌های ساحل پانجین تجربه‌ای خوب و به یاد ماندنی برای خود بسازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *