وبلاگ و اخبار

زبان تحصیل در چین

وبلاگ و اخبار

زبان تحصیل در چین

دانشجویان امروزه به دلایل مختلفی قصد دارند در دانشگاه‌های خارجی معتبر تحصیلات خود را ادامه دهند. همانطور که می‌دانید انتخاب کردن مقصد مناسب، همواره کار راحتی نیست، به همین علت به شما تحصیل در چین را پیشنهاد می‌کنیم. تحصیل در این کشور مدرن برای دانشجویان مزایای بسیار زیادی دارد و دوره‌های تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور به 2 زبان چینی و انگلیسی ارائه می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم به زبان تحصیل در چین بپردازیم.

زبان تحصیل پزشکی در چین

زبان تحصیل پزشکی در چین

همانطور که گفتیم در دانشگاه‌ های کشور چین دروس به دو زبان انگلیسی و چینی تدریس می‌شوند. بهتر است بدانید؛ که طی چندین سال اخیر به طور چشمگیری بر تعداد دوره‌هایی که در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، نیز افزوده شده است و دانشجویان بین‌المللی به راحتی می‌توانند در این دوره‌ها شرکت نمایند. برای تحصیل به زبان انگلیسی در چین معمولا باید از مدرک زبان آیلتس یا تافل برخوردار باشید؛ اما اگر مایل به تحصیل به زبان چینی هستید، باید ثابت کنید که توانایی صحبت کردن و درک زبان چینی را دارید. از این رو باید در آزمون آنلاین مهارت چینی HSK شرکت کنید و نمره قبولی را کسب نمایید.

 

زبان تحصیل در چین به چه چیزی بستگی دارد؟

معمولا زبان تحصیل در این کشور به دانشگاه مورد نظر، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد و بیشتر دوره‌های کارشناسی رشته‌های مدیریت، مهندسی، بیزینس و… دانشگاه‌های دولتی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. اما برای تحصیل به زبان انگلیسی در رشته‌های دیگر کارشناسی باید دانشگاه‌‌های خصوصی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

در مقاطع بالاتر مانند: کارشناسی ارشد و دکترا، شانس این که تحصیلات‌ خود را به زبان انگلیسی ادامه دهید، بیشتر است و می‌توانید به راحتی رشته‌های داروسازی، پزشکی، و همچنین دندانپزشکی را با زبان انگلیسی، انتخاب نمایید. البته دقت داشته باشید که تحصیل به زبان چینی در دانشگاه‌‌ های چین به شهریه پایین‌تری نیاز دارد و شانس اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بالاتر است.

آموزش زبان چینی در چین

آموزش زبان چینی در چین

آموزش زبان چینی در اکثر دانشگاه‌های چین امکان‌پذیر است و شما می‌توانید به طور کامل در مؤسسات و دانشکده‌‌های این کشور زبان چینی را در مدت زمان 1 سال یاد بگیرید. دانشجویان می‌توانند در دانشگاه خود قبل از شروع تحصیل، زبان چینی را بیاموزند و سپس رشته مورد نظرشان را برای ادامه تحصیل، انتخاب کنند. توجه کنید اگر می‌خواهید مهارت‌های زبان چینی را در ایران یاد بگیرید؛ باید حتما در آزمون HSK یا Hànyǔ Shuǐpíng Kǎoshì شرکت کنید و حداقل نمره قبولی را دریافت نمایید. برای شرکت در این آزمون نیز باید به آذربایجان یا ترکیه بروید.

برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در چین

برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی در کشور پیشرفته چین با موفقیت توانسته است دانشجویان خارجی بسیار زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کند. بهتر است بدانید؛ برای تحصیل در مقاطع لیسانس و کارشناسی ارشد کشور چین، نیازی نیست که حتما به زبان چینی تسلط داشته باشید؛ زیرا می‌توانید برنامه‌های تحصیلی در این مقاطع را با زبان انگلیسی نیز دریافت کنید. دانشجویان خارجی در این کشور می‌توانند در کنار ادامه تحصیل به زبان انگلیسی، به راحتی از آموزش‌های زبان چینی بهره‌مند شوند و این زبان را هم یاد بگیرند. به طور کلی می‌توان گفت که برنامه‌های تحصیلی بسیار زیادی به زبان انگلیسی در چین وجود دارند و دانشجویان می‌توانند از امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی برخوردار شوند.

 

سخن پایانی

زبان تحصیل در چین به دو زبان چینی و انگلیسی است. با گذراندن دوره‌های زبان چینی در کشور زیبای چین مزایای خیلی زیادی برای دانشجویان به همراه دارند و اگر این زبان را یاد بگیرید، می‌توانید بدون مشکل، با مردم چین ارتباط برقرار کنید و آموزش‌های کاملی را ببینید. همچنین می‌توانید با انتخاب زبان انگلیسی رشته مورد نظر خود را فرا گرفته و پس از اتمام درس خود در هر کشور که می خواهید، مشغول به کار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *