وبلاگ و اخبار

دره‌ی جیوژایگو کشور چین

وبلاگ و اخبار

دره‌ی جیوژایگو کشور چین

دره‌ی جیوژایگو کشور چین یکی از مکان‌های دیدنی و خاص در کشور چین است که منظره‌هایی رویایی و حیرت آور دارد. این دره در شهر نانپینگ و 450 کیلومتری شمال شهر چنگدو واقع شده است.

دره جیوژایگو دریاچه‌های آبی رنگ دلنشین، جنگل و آبشارهایی جذابی دارد که در افسانه‌های قدیمی گفته شده بر این باور‌ هستند که آینه‌ای در این زمین افتاده و به 108 تکه تقسیم شده است و این آینه‌های تکه تکه شده به دریاچه‌های جذاب تبدیل شده‌اند به همین دلیل مردم آن دهکده‌ها این دره را مقدس می‌دانند.

دره‌ی جیوژایگو علاوه بر منظره‌های خاص و شگفت انگیز گونه‌های گیاهی و حیوانی بسیاری دارد و تقریبا سی هزار هکتار از این دره را جنگل‌های طبیعی پوشانده است که در آن دو هزار و هفتصد و شش گونه گیاهان آوندی و بیش تر از چهارصد گونه گیاهان غیر آوندی وجود دارد.

دره‌ی جیوژایگو
دره‌ی جیوژایگو

از آنجایی که این مکان تنوع گیاهی زیادی دارد باعث شده است تا محلی مناسب برای حیات وحش و جانواران باشد؛ جنگل دره‌ی جیوژایگو شامل حدود صد و هفتاد گونه از مهره داران، صد و چهل و یک گونه از پرندگان، هفده گونه از حیوانات نادر و حیواناتی مانند خرس پاندای بزرگ و گاوها و میمون‌ها می‌باشد البته حیواناتی مثل مارموت، گوسفند آبی هیمالیا و پانداهای کوچک نیز در این جنگل وجود دارند.

پارک ملی جیوژایگو با 600 کیلومتر مربع مساحت، سه دره‌ی مهم به نام دره‌ی شوژنگ، دره‌ی رایز و دره‌ی زچاوا دارد که بسیار زیبا و آرامش بخش هستند همچنین بلندترین آبشار این منطقه به نام آبشار دریاچه‌ی پاندا است که در فصل زمستان به کریستال‌های یخی تبدیل شده و صحنه‌ی شگفت انگیز می‌سازد. یکی دیگر از دریاچه‌های آنجا دریاچه‌ی بامبو می‌باشد که اطرافش پر از غذای پانداها یعنی بامبو است.

جیوژایگو
جیوژایگو

کشور چین از زمانی که تعداد گردشگران و بازدید کنندگان این دره بالا رفت تصمیم گرفت که محدودیت‌هایی را برای تعداد گردشگر‌ها به وجود آورد بنابراین از اول سال 2017 بازدید کنندگان باید هنگام خرید بلیط برای ورود به دره‌ی جیوژایگو پاسپورت خود را ارائه دهند. اگر شما هم شرایط سفر یا ویزای تحصیلی چین دارید حتما از دره‌ی جیوژایگو کشور چین دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *