وبلاگ و اخبار

درآمد حرفه پزشکی و دندانپزشکی در چین

وبلاگ و اخبار

درآمد حرفه پزشکی و دندانپزشکی در چین

درآمد حرفه پزشکی و دندانپزشکی در چین جزء چشم ‌انداز ها و آینده شغلی این رشته ها می باشد. طی سال‌ های اخیر رشد اقتصادی کشور چین بسیار بالا بوده و به دلیل نیاز به مراقبت های بهداشتی همزمان با رشد جمعیت در این کشور، بیمارستان ها و دانشگاه های مربوط به رشته پزشکی و دندانپزشکی بسیاری در این کشور تأسیس شده و توسعه پیدا کرده اند.

توسعه بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور چین و قرار گرفتن این کشور پس از ژاپن، آلمان و فرانسه باعث شده تا این کشور به یکی از برترین ها در زمینه خدمات پزشکی و دندانپزشکی تبدیل شود. به همین دلیل فرصت های شغلی مناسبی برای فارغ التحصیلان این رشته ها در چین وجود خواهد داشت.

میزان درآمد سایر رشته های دندانپزشکی در چین

در سال ۲۰۲۲ مشاغل پزشکی و دندانپزشکی جزء مشاغل مورد نیاز در این کشور بوده ‌اند و بسیاری از دانشجویان از کشور های مختلف دنیا از تحصیل در این کشور استقبال کرده اند. میزان درآمد حرفه دندانپزشکی در چین با توجه به اینکه شخص در مطب کار می کند و یا در کلینیک ها و درمانگاه های خصوصی، متفاوت است.

درآمد میانگین حرفه دندانپزشکی برای هر ساعت کار در درمانگاه ‌های خصوصی حدود ۴۰۰ یوان تعیین شده است. در ادامه به میزان درآمد سایر رشته های دندانپزشکی اشاره می کنیم.

·       دستیار دندانپزشک ۱۹۹۰۰ یوان

·       دندانپزشکان ۶۹۸۰۰ یوان

·       ارتودنتسیت ۸۱۹۰۰ یوان

·       پروتز دندان ۸۶۶۰۰ یوان

میزان درآمد سایر رشته های دندانپزشکی در چین
میزان درآمد سایر رشته های دندانپزشکی در چین

عوامل تأثیرگذار بر میزان درآمد پزشکان و دندانپزشکان در چین

درآمد حرفه پزشکی و دندانپزشکی در چین با توجه به تجربه و سابقه کاری افراد متفاوت است. اگر پزشکان و دندانپزشکان دارای سابقه کاری دو تا پنج ساله باشند، میزان حقوق دریافتی آن ها حدود ۳۳% بیشتر از افرادی است که تجربه کمتری دارند.

لازم به ذکر است که شهر محل خدمت نیز بر میزان درآمد پزشکان و دندانپزشکان تأثیرگذار است. چرا که میزان درآمد حرفه ای پزشکی در شهر های بزرگ به تبع بیشتر از شهر های کوچک است.

پزشکان در چین با توجه به میزان تحصیلات و سابقه کاری به صورت میانگین در سال ۶۹۷۰۰ یوان درآمد دارند. کمترین میزان درآمد برای پزشکان در چین در ماه ۹ هزار یوان و بیشترین درآمد ۱۳۱ هزار یوان است. میزان درآمد پزشکان جراح در چین سالانه ۱۰۹۰۰۰ یوان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *