امروز می‌خواهیم بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل در سال 2021 را  معرفی کنیم. درخواست کنندگان و علاقه‌مندان محترم را از موقعیت تحصیل در این دانشگاه‌ها مطلع سازیم. در حال حاضر دانشگاه‌های متعددی در کشور چین دایر است.

این کشور بیشتر از 180 دانشگاه تایید شده از طرف دانشگاه وزارت علوم کشور ایران را دارا می‌باشد. لازم به ذکر است علاقه‌مندانی که قصد دارند بعد از تمام شدن دوره‌های تحصیلی به کشور خود باز گردند و کاری برای خود پیدا کنند،  باید مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه‌هایی گرفته باشند که مورد تایید وزارت علوم کشور ایران باشد. کشور چین با بیش از 1.350 میلیون نفر بیشترین جمعیت را در خود جای داده است. هر سال تعداد زیادی از افراد برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های چین 2021

بیشتر دانشگاه‌های جهان به 3 بخش تقسیم می‌شوند. در فهرست دانشگاه‌های مورد تایید از طرف وزارت علوم ایران، دانشگاه‌های متعددی از هر 3 سطح وجود دارد. مدارک گرفته شده از دانشگاه‌های سطح 1 و سطح 2 کشور چین بدون داشتن هیچ موردی در ایران مورد تایید می‌باشد. ولی مدارک دانشگاه های سطح سوم کشور چین در ایران به همراه سر فصل درس‌ها به یک کمسیون در وزارت علوم ایران تحویل داده شود تا وزارت علوم آن را مورد قبول قرار دهد.

برای شناختن دانشگاه های چین، می‌خواهیم به بعضی از دانشگاه‌های گروه خوب و درجه اول اشاره کنیم. دانشگاه‌های درجه اول چین به این صورت می‌باشد:

·      دانشگاه فودان

·      دانشگاه نانجینگ

·      دانشگاه پکن

·      دانشگاه شانگهای جیائو تونگ

·      دانشگاه تسینگوآ

·      دانشگاه بیهانگ

·      دانشگاه مطالعات خارجی بیجینگ

·      دانشگاه موسسه فناوری بیجینگ

·      دانشگاه نرمال بیجینگ

·      دانشگاه طب چینی بیجینگ

معرفی دانشگاه تسینگوآ

دانشگاه تسینگوآ یا چینهوآ (Tsinghua University) از برترین دانشگاه‌های کشور چین است.

این دانشگاه در شهر پکن کشور چین در سال 1911 تاسیس شد. بیشتر از 4000 نفر از دانشجویان این دانشگاه دانشجوی خارجی هستند. تعداد کل دانشجویان این دانشگاه قریب 31000 نفر است.

شایان ذکر است این دانشگاه رتبه‌ی 11 را در بین مراکز تحصیلی در بین دانشگاهای آسیا دارد. در ضمن در سال 2021 رتبه 16 را در جهان به خود اختصاص داده است. برای ورود به این دانشگاه درخواست‌کنندگان باید ضمن ارائه مدارک لازم در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. دانشگاه چینهوا بیش از 50 دپارتمان دارد. در ضمن 14 کالج نیز در آنجا دایر است. همچنین دانشجویان می‌توانند در رشته‌های گوناگون مانند رشته‌های زیر در این دانشگاه تحصیل کنند.

این دانشگاه در رتبه بندی لازم به ذکر است که رتبه این دانشگاه در بین مراکز تحصیلی و دانشگاه‌های برتر قاره آسیا 11 می باشد. همچنین در سال 2021 در جهان رتبه 16 را به خود اختصاص داده است. جهت ورود به این دانشگاه متقاضیان باید علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز، در آزمون ورودی این دانشگاه نیز شرکت کنند. دانشگاه چینهوا بیش از 50 دپارتمان دارا می‌باشد. همچنین شامل 14 کالج می شود. لازم به ذکر است که دانشجویان می‌توانند در رشته‌های مختلفی مانند رشته‌ها زیر در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند:

علوم انسانی
پزشکی
حقوق
تاریخ
فلسفه
اقتصاد
مدیریت
هنر

دانشگاه Tsinghua چین

یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های چین ، دانشگاه Tsinghua است که در طبقه بندی‌های جهانی رتبه شماره یک دانشگاه چین را کسب کرده است. این دانشگاه به خاطر داشتن مهندسین و دانشمندان خبره معروف شده است و با داشتن قدمت تاریخی از سال 1900 برای رشته‌های علمی علوم انسانی، مدیریت اقتصادی وحقوق زمینه‌های زیادی را ایجاد کرده است. دانشگاه Tsinghua که در باغ شاهنشاهی سابق سلسله چین ساخته شده است، در طول چند سال با وجود قدمت تاریخی، علم و دانش را گسترش داده است. این دانشگاه همراه با تلاش‌های گذشته در حال حاضر نیز مشغول آموزش دانشجویان خبره می‌باشد. دانشجویان برنامه‌های خود را علاوه بر دانشجویان چینی به دانشجویان بین المللی نیز ارائه می‌دهد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های چین است که درهای خود را به روی دانشجویان بین المللی گشود.

دانشگاه Tsinghua چین
دانشگاه Tsinghua چین

دانشگاه پکینگ چین Peking University

یکی از دانشگاه‌های که رتبه‌ی بالایی در چین دارد دانشگاه پکینگ چین است که یک دانشگاه ملی می‌باشد و با گشودن درهای خود به روی دانشگاه‌های خارجی دادن برنامه‌های جدید برای دانشجویان کوشش می‌کند تا کیفیت آموزش خود را افزایش دهد. این دانشگاه با داشتن دانشکده‌های برجسته، به دلیل داشتن قدرت بالا در تحقیقات و فناوری شناخته شده؛ در ضمن با هدف به دست آوردن رتبه در بین دانشگاه‌های برتر جهان، دانشگاه پکیینگ با انقلابی در مراکز آموزشی خود و افزودن برنامه‌های بیشتر باعث بالا بردن استاندارد‌های خود شده است. این دانشگاه دارای تاریخچه‌ی غنی می‌باشد چرا که این دانشگاه اولین دانشگاه ملی چین بوده که جهت ارتقا آموزش عالی تاسیس شد و هر با آموزش دادن به نسل‌های جدید ، نقش خود را ایفا می‌کند. دانشگاه پکینگ یکی از بهترین دانشگاه‌های دندانپزشکی در چین است که وزارت  بهداشت ایران نیز در سال جاری آن را تایید کرده است.

Peking University
Peking University

دانشگاه ژجیانگ چین Zhejiang University

یکی از دانشگاه‌های معروف چین دانشگاه ژجیانگ می‌باشد که سعی می‌کند با دادن فرصت‌های عالی در زمینه آموزش و تحقیقات، زندگی و پیشرفت چین را تغییر دهد. این دانشگاه با داشتن جمله ای معروف تحت عنوان ” به دنبال حقیقت، در جستجوی نوآوری” هدف‌های خود را با دادن آموزش عالی با نوآوری برنامه‌های دانشگاهی خود در این دوره دنبال می‌کند. دانشگاه ژجیانگ که هفت پردیس متفاوت دارد بیشتر از 150 برنامه کارشناسی و 300 برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. در ضمن این دانشگاه تعداد فراوانی دانشجویان بین المللی را می‌پذیرد و یکی از معروف‌ترین موسسات کشور حساب می‌شود . فارغ التحصیلان در این دانشگاه به علت بالا بودن اهمیت تحقیق و مطالعه دست به اختراعات جدید می‌زنند.

دانشگاه علم و فناوری چین (University of Science and Technology of China)

دانشگاه علم و فناوری چین که در شهر هیفی، یعنی در شرق چین واقع شده است بین صد رتبه برتر دانشگاه‌های QS قرار گرفته است.

این دانشگاه در سال 1958در یک اقدام استراتژیک توسط دولت چین و توسط آکادمی علوم چین(CAS) در پکن برای رفع و تأمین نیاز‌های علمی و فناوری در چین به وجود آمد؛ در سال 1970 این دانشگاه به مکان فعلی خود انتقال یافت و امرود تقریبا حدود 15،500 دانشجو دارد که نصف آنها دانشجوی کارشناسی اند. این دانشگاه در اکثر مواقع جزو مراکز نخبگان و یکی از دانشگاه‌های مورد پسند و مورد علاقه در این کشور می‌باشد و برنامه‌ها وکارهای گوناگونی را در مقاطع کارشناسی و بالاتر برای دانشجویان خود انجام می‌دهد.

دانشگاه شانگهای جیائوتونگ چین Shanghai Jiao Tong University

دانشگاه شانگهای جیائوتونگ چین که سابقه ی بالایی دارد به عنوان یکی از دانشگاه‌های مشهور جهانی و مهم در کشور چین شناخته شده است. این دانشگاه دارای دانشکده‌های با کیفیت و داشتن مراکز متنوع است و با داشتن توانایی بالا در آموزش و تحقیقات، تدریس در بهترین سطح را در بین دانشگاه‌های چین دارد. دانشگاه شانگهای جیائوتونگ زیرساخت‌های مهمی برای چین است و پذیرش بیشتر از 3000 دانشجوی بین المللی را داشته است و همچنان بهترین کتابخانه تحقیقاتی در چین را دارد و یک کتابخانه بزرگ در شاخه‌های متفاوت علوم برای استفاده دانشجویان خود می‌باشد، این کتابخانه یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های چین به شمار می‌آید. توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در این دانشگاه به عواملی مثل: رشته و مقطع تحصیلی، سطح دانشگاه و…. وابسته است و با‌ توجه به خوابگاه، بورسیه و … می‌توان هزینه‌های تحصیل را تغییر داد.

Shanghai Jiao Tong University
Shanghai Jiao Tong University

اگر با شناخت بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل، برای شناخت بیشتر شرایط تحصیل در این کشور کنجکاو هستید می‌توانید با شماره 02188619310 و یا 02188619377 تماس بگیرید.

10 دیدگاه در “دانشگاه های چین”

 1. سلام. من 26 سالمه و میخوام پزشکی بخونم. برای دالیان شما اقدام میکنید؟

  1. سلام خانم زارع. وقت بخیر
   بله ما میتونیم برای پذیرش کورس اصلی از بهمن همین امسال براتون اقدام کنیم.

 2. شما برای دانشگاه جنگجو هم اقدام میکنید؟ شرایط پری مدیکالش چجوریه؟

  1. سلام خانم میرخشتی. وقت بخیر
   بله اقدام میکنیم. شرط سن تا 25 سال هست با دیپلم تجربی یا ریاضی.

  1. سلام آقای خلیل. وقت بخیر
   بستگی به دانشجو و حیطه تخصصشون داره.

  1. سلام خانم حمیده. وقت بخیر
   دانشگاه سیچوان که رنک 23 جهانه و دانشگاه چاینا مدیکال از بهترین ها هستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *