وبلاگ و اخبار

جاذبه‌های گردشگری پکن

وبلاگ و اخبار

جاذبه‌های گردشگری پکن

از باقی مانده‌ی عجیب‌ترین امپراتوری پنج هزار‌ساله، خیابان‌های خیلی شلوغ گرفته تا ساختمان‌های جدید با معماری‌های شگفت‌انگیز و برج‌هایی سر به فلک کشیده‌اند را می‌توانید در جاذبه‌های گردشگری پکن بیابید.

یکی از شلوغ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای دنیا و پایتخت چین پکن است. این شهر تاریخی و پر‌تحرک بیشتر از ۳ هزار سال است که وجود دارد و در این هشت قرن آخر در اکثر دوره‌ها پایتخت کشور چین بوده است به همین سبب آثار و قدمت تاریخی زیادی در شهر پکن قابل دیدن است. پکن شهری متفاوت، بسیار مدرن و همزمان یکی از کهن‌ترین شهرهای دنیا می‌باشد.

مکان‌های دیدنی این شهر بسیار زیاد هستند اگر مایل‌اید که بیشتر با پایتخت جالب و جاذبه‌های گردشگری آن آشنا شوید با ما همراه شوید.

دیوار بزرگ چین (great wall of china)

دیوار بزرگ چین
دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین که در بین کوه‌های پیچ خورده  وجود دارد یکی از طویل‌ترین موزه‌ها و یکی از مکان‌های اعجاب آور هفت‌گانه جهان به حساب می‌آید؛ دیواری که بیشتر از 2هزار سال پیش ساخته شده و در هنگام امپراطور «کین شی هوانگ» پایه‌گذاری شده است البته در گذر زمان در طول امپراطوری دیگر پادشاهان کم کم به این دیوار افزوده شده و دیوار بزرگ چین به وجود آمده است. این دیوار بسیار طولانی با بزرگ‌ترین و بهترین حالت دفاعی و نظامی ساخته شده هرچند که توانایی حفاظت از چین را نداشت و مغول ها به آسانی از آن عبور و حمله کردند.

پر تجمع‌ترین و مهم‌ترین بخش گردشگری دیوار چین بخش بادالینگ (Badaling)می‌باشد، قسمتی که دولت چین اکثر گردشگران رسمی خود را به آنجا می‌فرستد.

شهر ممنوعه (forbidden city)

شهر ممنوعه
شهر ممنوعه

یکی از وسیع‌ترین کاخ‌های جهان که هم سطح با کاخ‌هایی مثل: کرملین، باکینگهام و ورسای است شهر ممنوعه می‌باشد، این کاخ لقب کامل‌ترین مجموعه معماری چوبی جهان را هم به خود گرفته است؛ شهر ممنوعه در قرن 15 میلادی تاسیس شده است. در سال‌های خیلی دور شهری که این کاخ هم در آنجا بود در مدت زمان 500 سال رابطه‌ی خود را با کل جهان قطع کرده بود به همین دلیل این کاخ به شهر ممنوعه معروف و نام‌گذاری شد.

اگر برای تحصیل در چین یا مسائل کاری به چین سفر کردید حتما از شهر ممنوعه دیدن کنید.

معبد آسمان (Temple of heaven)

معبد آسمان
معبد آسمان

در سالیان بسیار دور معبد آسمان  به معنی یک آیین سنتی چینی توسط یکی از امپراطوران برای پاک شدن گناهان مردم تاسیس شده است. در حال حاظر این معبد آسمانی یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری پایتخت چین می‌باشد؛ این معبد با معماری‌ای حیرت انگیز، طراحی داخلی بسیار خاص و نقش و نگار‌هایی متنوع ، معبد آسمانی چین را از دیگر معابد پکن جذاب‌تر کرده است.

کاخ تابستانی (summer palace)

کاخ تابستانی
کاخ تابستانی

کاخ تابستانی در ۱۵ کیلومتری مرکز پکن و در میان تپه و دریاچه کونمینگ (Kunming) قرار گرفته است. همانطور که نام کاخ نشان می‌دهد، این کاخ برای اقامت تابستانی پادشاهان امپراتوری این کشور بوده است؛ دریاچه آبی رنگ آن، طبیعت زیبای آنجا و طراحی جالب این کاخ آنجا را به مکانی خاص تبدیل کرده است.

میدان تیانانمن (Tiananmen Square)

میدان تیانانمن
میدان تیانانمن

میدان تیانانمن (Tiananmen Square)یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های جهان به شمار می‌رود که در مرکز شهر گردشگری پایتخت چین قرار دارد، این میدان خاص در زمان امپراتوری چین تاسیس شده است. گردشگر‌ها می‌توانند با قدم زدن در میدان تیانانمن که داستان‌های گوناگون تاریخی و یادگاری‌های قدیمی را نشان می‌دهد و از ساخته‌ها و مجسمه‌های آنجا در حال خوردن خوراکی‌های چینی لذت ببرند.

خیابان وانگفوجینگ (wangfujing street)

خیابان وانگفوجینگ
خیابان وانگفوجینگ

خیابان وانگفوجینگ، خیابانی گردشگری و خاص در شهر پکن در پایتخت چین است که یکی از قسمت‌های تاریخی در وسط شهر می‌باشد؛ از آنجایی که این خیابان نشان‌دهنده‌ی قدمت تاریخی چین می‌باشد بنابراین اتومبیل ها نمی‌توانند از آن خیابان معروف عبور کنند؛ گردشگران می‌توانند با قدم زدن در خیابان وانگفوجینگ و از کافه‌ها، رستوران‌ها، نور‌پردازی‌ها وشب زیبای این خیابان استفاده کنند.

معبد لاما (Lama Temple)

معبد لاما
معبد لاما

معبد لاما (Lama Temple)یکی از معابد جالب چین که در پکن قرار گرفته است، این معبد همانند اکثر مکان‌های تاریخی چین پر از نقوش و نگاره‌های متنوع و جذاب است که به معبد زیبای لاما نیز یونگ‌هه (Yonghe)می‌گویند. معبد لاما از ۳ دالان طاقدار، ۵ تالار اصلی، چرخ‌هایی برای زیارت‌کننده‌ها و کاشی‌هایی خوش نقش زیبا، شیرهای بزرگ چینی، مجسمه ها و دیوارهایی که با نقاشی‌هایی از مغولان، منچوری‌ها، تبتی‌ها و چینی‌ها شکل گرفته است همچنین

مجسمه‌ی بودای ۱۸ متری که بسیار حیرت انگیز است.

شیچاهای (Shichahai)

شیچاهای
شیچاهای

شیچاهای (Shichahai)یکی دیگر از جاذبه‌‌های گردشگری چین که از سه دریاچه به نام‌های هوهای (Houhai) به معنای دریای عقب، کیانهای (Qiahai) به معنی دریای اول و شیهای (Xihai) به معنای دریای غرب است که در پایخت چین یعنی مرکز پکن قرار گرفته است و کافه‌ها، رستوران‌های زیبا زیادی درکناره‌های این دریاچه قابل دسترس است.

موزه پایتخت (The Capital Museum)

موزه پایتخت
موزه پایتخت

موزه پایتخت (The Capital Museum)، موزه‌ای بسیار بزرگ در مرکز پکن که سنت‌ها و آیین‌های کشور چین را می‌توان درآن دید. این موزه تشکیل شده از اشیای قدیمی، مجسمه‌های گوناگون، لباس‌های متنوع چینی، مجموعه‌ی گران‌بهای کشور چین و همچنین ظرف‌هایی با نقش و نگار چینی است و گردشگران با بازدید از این موزه‌ی جذاب تفریح خود را کامل می‌کنند.

کاخ تابستانی قدیمی (Old Summer Palace)

کاخ تابستانی قدیمی
کاخ تابستانی قدیمی

کاخ تابستانی قدیمی (Old Summer Palace)یکی دیگر از کاخ‌های چین است که در قرن ۱۲ میلادی تاسیس شده و امروزه فقط چند ستون و تکه سنگ‌هایی از آن به‌جا مانده است؛ این کاخ تابستانی قدیمی تا باغی که در آن جا نیز یک فواره‌ای بزرگ قدیمی که به جز قسمت‌هایی از بین رفته است، ادامه دارد؛ از این آثار با دقت زیادی نگه‌داری می‌شود. متاسفانه در طول جنگ جهانی توسط گروه‌های انگلیسی و فرانسوی این کاخ از بین رفته و اشیای ارزشمند و گران‌بهای آن از کشور خارج شده است.

پارک بی‌های (Beihai Park)

پارک بی‌های
پارک بی‌های

پارک بی های (Beihai Park) پارکی در زمان‌های قدیم می‌باشد که در شمال‌غربی شهر ممنوعه قرار گرفته است و امپراطوران در زمستان‌ها به آنجا می‌رفتند. پارک بی‌های، پارکی خاص است که یک میراث تاریخی به حساب می‌آید و اکنون یکی از جاذبه‌های گردشگری پکن است.

پارک بی های دریاچه‌ای بزرگ دارد که گردشگران و مردم می‌توانند از قایق‌سواری استفاده کرده و از فضای دل‌نشین آنجا شگفت‌زده شوند.

پارک جهانی (World Park) 

پارک جهانی
پارک جهانی

پارک جهانی (World Park)که در پکن قرار گرفته است از ۱۷ قسمت گوناگون قاره‌های جهان مثل: آمریکا، اروپا، اقیانوسیه، آفریقا و آسیا شکل گرفته است. در هر یک از قسمت‌های ان پارک می‌توانید با فرهنگ و معماری آن قاره یا ناحیه آشنا شوید، در این پارک از تخت جمشید کشور ما، تاج محل، برج ایفل، برج پیزا و اهرام مصر گذاشته شده است درواقع در پارک جهانی جاذبه‌های گردشگری اکثر کشور‌ها در ابعادی کوچک‌تر قابل رویت است.

پل مارکوپولو (Marco Polo Bridge)

پل مارکوپولو
پل مارکوپولو

پل مارکوپولو (Marco Polo Bridge)که در ۱۵ کیلومتری جنوب‌غربی پکن قرارگرفته است در سال ۱۱۸۹ میلادی تاسیس شده است.این پل یکی از پل‌های بسیار قدیمی در دنیا به شمار می‌رود. پل مارکوپولو دو ساحل رودخانه‌ی یونگدینگ (Yongding)به هم وصل کرده و صحنه‌ای خاص را به وجود آورده است، این پل نیز به پل گوانگلی (Guangli)معروف است.

هوتونگ (Hutong) 

هوتونگ 
هوتونگ

هوتونگ (Hutong) یکی از قسمت‌های قدیمی در پایتخت چین است در آنجا خانه‌ها، کوچه‌ها و مغازه‌ها به صورت قدیم می‌باشد و مردمی که در این ناحیه زندگی می‌کنند اجازه‌ی تغییر در ظاهر این خانه‌ها را ندارند و فقط می‌توانند داخل خانه‌ی خود را عوض کنند؛ اکثر خیابان‌های این قسمت باریک می‌باشد و اتومبیل‌ها نمی‌توانند از آنجا عبور کنند و فقط با کالسکه‌هایی زیبا می‌توان از این خیابان‌ها عبور کرد.

جاذبه‌های گردشگری پکن /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *