وبلاگ و اخبار

تحصیل رایگان در چین

وبلاگ و اخبار

تحصیل رایگان در چین

متقاضیانی که قصد دارند در یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین کشورهای جهان با کم‌ترین هزینه ممکن تحصیلات خود را ادامه دهند، بهتر است بدانند کشور چین برای آن‌ها گزینه مناسبی است. پرداخت هزینه‌های زندگی، تحصیل و شهریه دانشگاه در این کشور نسبت به سایر کشورها کمتر است و در برخی موارد می‌توان شرایط تحصیل رایگان در چین را برای متقاضیان بین‌المللی و خارجی فراهم کرد. در کل هزینه‌های تحصیل در چین؛ نسبت به کشورهای دیگر بسیار مناسب و مقرون به صرفه‌تر است و از این لحاظ، فشار مالی به دانشجویان تحمیل نمی‌شود.

دانشجویان در این کشور با برخوردار شدن از بورسیه‌های تحصیلی، کمک هزینه‌های دانشجویی و یا دریافت مجوز کار پاره وقت دانشجویی در آن جا، می‌توانند به راحتی قسمت زیادی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. در واقع می‌توان گفت تنها روش تحصیل رایگان در چین اخذ کمک هزینه‌های دانشجویی و بورسیه‌های تحصیلی است و دانشجویان با برخوردار بودن از یک‌سری شرایط، می‌توانند به راحتی از آن برخوردار شوند.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در چین

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در چین

شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی، سخت و پیچیده نیست. متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی چین تنها لازم است مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را به دانشگاه ارائه دهند و از مدرک زبان تافل یا آیلتس، برخوردار باشند.‌ زیرا اکثر دانشگاه‌های چین در مقطع کارشناسی؛ تدریس‌شان به زبان انگلیسی است. دقت داشته باشید که مدت زمان تحصیل در این مقطع به 3 الی 4 سال زمان نیاز دارد و برای دریافت بورسیه؛ نباید معدل تحصیلی دیپلم متقاضی، کمتر از 14 باشد. دانشجویان با دریافت این بورسیه تحصیلی دیگر نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارند و شرایط تحصیل رایگان را برای خود فراهم می‌کنند.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در چین

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در چین

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد؛ برای تحصیل رایگان در چین و دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور باید از مدرک کارشناسی برخوردار باشند و معدل‌شان در این دوره، بالای 14 باشد. اغلب دانشگاه‌های چین در دوره کارشناسی ارشد، تدریس‌شان را با زبان‌های انگلیسی و چینی انجام می‌دهند. به همین علت برای تحصیل در دانشگاه‌های آن باید مدرک مهارت زبان انگلیسی و یا چینی را به دانشگاه‌تان ارائه دهید. برای گذراندن مقطع کارشناسی ارشد نیز به 1 الی 2 سال زمان نیاز خواهید داشت و با برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی می‌توانید، همه هزینه‌های تحصیلی‌تان را تأمین کنید.

تحصیل رایگان در مقطع دکترا در چین

تحصیل رایگان در مقطع دکترا در چین

متقاضیان برای برخوردار شدن از تحصیل رایگان در مقطع دکترا درکشور چین؛ باید از مدرک کارشناسی ارشد و فوق لیسانس برخوردار باشند. دانشجویان در این مقطع، برای دریافت بورسیه تحصیلی باید مدرک زبان انگلیسی معتبری را به دانشگاه مورد نظرشان ارائه دهند؛ زیرا اغلب دانشگاه‌ها در مقطع دکترا به زبان انگلیسی، تدریس می‌شوند. همچنین قابل ذکر است که طول مدت تحصیل در مقطع دکترای کشور مدرن و پیشرفته چین تقریبا 3 سال است.

نکته مهمی که در رابطه با بورسیه تحصیلی وجود دارد این است که قسمت بیشتر آن برای دانشجویان مقطع تحصیلی دکترا در نظر گرفته شده است و دانشجویان در این مقطع؛ می‌توانند با شرایط راحت‌تری آن را دریافت کنند. ناگفته نماند که دانشجویان مقطع دکترا در کشور چین؛ با برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی علاوه بر تحصیل رایگان، به صورت ماهانه مبلغ مشخصی را هم دریافت می‌کنند.

 

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی چین

  • کپی و اصل تمام مدارک تحصیلی
  • ارائه رزومه درخشان و سوابق علمی تحصیلی
  • ارائه مقاله‌های تحقیقی و پژوهشی
  • ارائه 2 توصیه نامه از اساتید برجسته
  • ارائه و تکمیل فرم درخواست بورسیه
  • برخوردار بودن از سابقه تحصیلی ممتاز و بالا بودن سطح علمی

سخن پایانی

توجه داشته باشید که دانشجویان در رشته‌های متفاوت و دانشگاه‌های مختلف این کشور؛ با دریافت کردن کمک هزینه‌های دانشجویی یا همان بورسیه تحصیلی، می‌توانند هزینه‌های تحصیل خود را به راحتی تامین کنند و شرایط ویژه تحصیل رایگان در چین را برای خود در این کشور بی‌نظیر، به وجود آورند.

به طور معمول برای درخواست بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های کشور چین؛ باید از ماه ژانویه تا ماه اپریل مدارک‌ لازم را آماده کنید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید. برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی؛ دانشجو باید از شرایط لازم برخوردار باشد و یکی از مهم‌ترین این شرایط، محدودیت سنی است. متقاضی در مقطع کارشناسی باید زیر 25 سال، مقطع کارشناسی ارشد باید سنی زیر 32 سال داشته باشد و همچنین مقطع دکترا بیشتر از 40 سال سن نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *