وبلاگ و اخبار

تحصیل در چین به زبان انگلیسی

وبلاگ و اخبار

تحصیل در چین به زبان انگلیسی

دولت چین با ارائه برخی امکانات عالی به دانشگاه ‌های خود، سطح کیفی و استانداردهای جهانی آنها را ارتقا داده است که این دانشگاه ها هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی را به خود جذب می‌کنند. در این دانشگاه ها دورس به زبان انگلیسی تدریس می‌شدند؛ اما طی چندین سال اخیر به دلیل سختی یادگیری زبان چینی اغلب دانشگاه‌ ها برای جذب بیشتر دانشجویان خارجی، تصمیم گرفتند که بسیاری از دوره‌های تدریس‌ را به زبان انگلیسی برگزار کنند. در این مقاله به تحصیل در چین به زبان انگلیسی پرداخته‌ایم.

تحصیل در کشور چین به زبان انگلیسی

تحصیل در کشور چین به زبان انگلیسی

در حال حاضر تحصیل در کشور چین هم به زبان انگلیسی و هم به زبان چینی امکان‌پذیر است و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به راحتی تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند. امروزه تحصیل در دانشگاه‌ ها و مؤسسات چینی به زبان انگلیسی، به 2 صورت امکان‌پذیر است. در اولین حالت، تحصیل به زبان انگلیسی در برنامه‌های ارائه شده دانشگاه‌های محلی این کشور صورت می‌گیرد و فقط دانشجویان خارجی می‌توانند در آنها شرکت کنند. اما در حالت دوم، دانشگاه‌های خارجی این کشور برنامه‌ های تحصیلی را به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌دهند. معمولا این دانشگاه‌ ها برنامه‌ های خود را طبق برنامه‌ های درسی بین‌المللی به متقاضیان ارائه می‌ دهند و در آخر، دانشجویان مدرک دانشگاهی دریافت می‌کنند.

اغلب دانشگاه ‌های خارجی در چین که انگلیسی زبان هستند؛ از پردیس‌های مربوط به خود برخوردار بوده و با اعتبار بسیار بالا، فعالیت خود را ادامه می‌دهند. بیشتر این دانشگاه ها به غیر از دانشجویان بین‌المللی، دانشجویان برجسته و ممتاز چینی را هم از طریق آزمون‌های ورودی دانشگاه ملی چین، می‌پذیرند. در این دانشگاه ‌ها شما با دانشجویان بومی، تمام دوره زبان خود را به انگلیسی می‌گذرانید. توجه داشته باشید که کیفیت این نوع از دانشگاه‌ ها معمولا نسبت به دانشگاه‌ های محلی، بسیار بهتر است.

برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی در چین

برنامه‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی در چین

اغلب برنامه‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی در چین با کیفیت بالا طراحی شده‌اند و دانشجویان شرکت کننده در کلاس‌ها، به بهترین نحوه ممکن آنها را یاد می‌گیرند. دقت داشته باشید؛ برای تحصیل در مقطع لیسانس و یا کارشناسی ارشد کشور چین، نیازی نیست که حتما تسلط کافی به زبان چینی داشته باشید؛ زیرا همانطور که گفته شد، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بدون هیچ محدودیتی، برنامه‌های تحصیلی خود را در این مقاطع با زبان انگلیسی دریافت کنند. به طور کلی برنامه‌های تحصیلی بسیار زیادی به زبان انگلیسی در کشور مدرن چین وجود دارند و دانشجویان با گزینه‌های بسیار زیادی از برنامه‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی که توسط دانشگاه‌ های چین ارائه می‌شوند، رو به رو هستند.

هزینه تحصیل در چین به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل در چین به زبان انگلیسی

دانشجویان خارجی و بین‌المللی برای تحصیل در چین به انگلیسی باید بدانند که هزینه‌ها معمولا با توجه به مقطع تحصیلی فرد دانشجو، رده دانشگاه، رشته تحصیلی، شهر محل تحصیل و… متفاوت است. اما به طور تقریبی و میانگین می‌توان گفت: هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در اغلب دانشگاه‌ های چین حدودا بین 20,000 یوان الی  50,000 یوان است. دانشجویان خارجی می‌توانند با دریافت کردن بورسیه تحصیلی این کشور هزینه‌های تحصیل خود را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهند و دیگر دغدغه مالی نداشته باشند.

 

سخن پایانی

همانطور که متوجه شدید، تحصیل در چین به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با این زبان، تحصیلات خود را ادامه دهند و از مزایای بسیار زیادی برخوردار شوند. همچنین اگر شما با زبان انگلیسی آشنایی کاملی ندارید، بهتر است برای فراگیری آن، در کلاس‌هایی که توسط دانشگاه ها‌ ارائه می‌شوند، شرکت کنید و به راحتی در مدت 1 سال، مدرک زبان خود را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *