وبلاگ و اخبار

بیمه دانشجویی چین

وبلاگ و اخبار

بیمه دانشجویی چین

دارا بودن بیمه دانشجویی چین یکی از ملزومات تحصیل در این کشور است. دانشجویان بین المللی که برای تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در چین سفر می کنند، بایستی قبل از مهاجرت به چین یک بیمه معتبر برای خود تهیه کنند.

چنانچه قبل از ورود، اقدامات لازم جهت تهیه و خرید بیمه دانشجویی انجام نشده باشد، دانشجویان می توانند هنگام ثبت نام از دانشگاه محل تحصیل، بیمه خدمات درمانی عمومی برای مدتی که در این کشور تحصیل می کنند، خریداری نمایند.

آیا دارا بودن بیمه دانشجویی در همه دانشگاه های چین لازم است؟

در کشور های آسیایی مانند چین، بیمه دانشجویی الزامی است. دانشجویان خارجی می توانند از دانشگاه های مورد نظر خود در صورت ارائه، بیمه تهیه کنند و یا یک بیمه خدمات درمانی محلی خریداری نمایند.

پرداخت هزینه ‌های مربوط به خدمات بهداشتی و بستری در کشور چین، می‌ تواند بالا باشد برای همین داشتن یک بیمه نامه معتبر در هنگام تحصیل مورد نیاز است.

هزینه خرید بیمه دانشجویی

مبلغ قابل پرداخت برای بیمه دانشجویی چین به صورت محلی، سالانه ۸۰۰ یوان است. دانشجویان می توانند از شرکت های محلی مانند شرکت پینگ آن، بیمه خود را خریداری نمایند؛ اما شرایط این بیمه به این صورت است که ابتدا دانشجو باید به صورت مستقیم هزینه درمان را پرداخت کند و پس از ارائه مدارک به بیمه، هزینه ها را از طرف بیمه دریافت کند.

بیمه دانشجویی چه هزینه هایی را تحت پوشش قرار می دهد؟

بیمه دانشجویی چین بخشی از هزینه های مربوط به ارائه خدمات درمانی در این کشور را تحت پوشش قرار می دهد که به آن ها اشاره می‌کنیم.

·       هزینه مربوط به آمبولانس

·        هزینه انجام آزمایش سلامتی

·        هزینه مربوط به زایمان

·        هزینه بینایی سنجی

·        هزینه بستری شدن در بیمارستان

·        هزینه خرید دارو

بیمه دانشجویی کشور چین
بیمه دانشجویی 

نتیجه

شرایط خدمات بهداشتی و مراقبتی در بیمارستان‌ های چین مناسب است. در بسیاری از بیمارستان ‌های بزرگ پزشکان و پرستاران توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند و می ‌توانند با دانشجویان خارجی ارتباط برقرار کنند.

کشور چین دانشجویان خارجی را ملزم به دریافت یک بیمه معتبر کرده است. بیمه دانشجویی چین بخشی از هزینه ‌های مربوط به بستری شدن، خرید دارو، ویزیت و … را تحت پوشش قرار می ‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *