وبلاگ و اخبار

بهترین زمان مهاجرت تحصیلی به چین

وبلاگ و اخبار

بهترین زمان مهاجرت تحصیلی به چین

برای اینکه بدانید بهترین زمان مهاجرت تحصیلی به چین چه زمانی است با ما همراه باشید.

طبق آمار به دست آمده از آموزش و پرورش کشور چین هر سال به تعداد دانشجویان خارجی که قصد دارند در مقاطع کارشناسی ارشد یا پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در چین تحصیل کنند رو به افزایش است. به طور کلی اعزام دانشجویان بین‌المللی به کشور چین دارای مراحل و مقدماتی است که باید در زمان تعیین شده توسط دانشگاه ها انجام شود.

دانشجویان بین المللی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی شده اند و مدارک آن ها پذیرش شده است بایستی مراحل ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود را آغاز کنند و طی مدت زمان تعیین شده و قبل از آغاز کلاس ها به این کشور سفر کنند.

زمان شروع ترم های تحصیلی دانشگاه های کشور چین

به طور کلی دانشگاه های چین در دو ترم پاییز و بهار نسبت به پذیرش مدارک دانشجویان بین المللی اقدام می کنند . در کشور چین نیز مانند سایر کشورها اکثریت دانشگاه ها در ترم پاییز آموزش و برگزاری کلاس ها را شروع می کنند.

زمان های تعیین شده برای ارسال مدارک در ترم پاییز از ماه جولای تعیین شده است و ثبت نام و شروع کلاس ها از سپتامبر آغاز می شود؛ اما دانشجویان باید قبل شروع ترم، مدارک خود را ارسال کرده باشند. بهترین زمان مهاجرت تحصیلی به چین می تواند قبل از ماه سپتامبر باشد.

بهترین زمان برای ارسال مدارک تحصیلی در ترم بهار ماه‌های اکتبر تا ژانویه هستند و از آنجا که ترم بهار و ثبت نام و آغاز کلاس ها از ماه مارس شروع می شود، بهترین زمان ارسال مدارک همان ماه‌ اکتبر است.

زمان شروع ترم های تحصیلی دانشگاه های کشور چین
زمان شروع ترم های تحصیلی دانشگاه های کشور چین

البته لازم به ذکر است که بیشتر دانشگاه ها در کلیه رشته های تحصیلی از ماه سپتامبر شروع به کار می کنند و تعداد معدودی از دانشگاه ها هستند که در فصل بهار شروع به کار می کنند و اغلب ترم بهار برای دانشجویانی که علاقه‌مند به گذراندن دوره های زبان هستند تعیین می شود.

متقاضیان تحصیل و دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور چین را دارند حتماً بایستی دست کم سه ماه پیش از تاریخی که دوره های تحصیلی در ترم های مختلف شروع می شود نسبت به ثبت نام در دانشگاه‌های محل تحصیل اقدام کنند.

نتیجه

سال تحصیلی در چین دارای دو ترم است. ترم بهار و ترم پاییز ، آغاز ترم بهار از ماه مارس تا جولای می باشد آغاز ترم پاییز از ماه سپتامبر تا ژانویه می‌باشد. امروزه کشور چین یکی از اولویت‌ها و مقاصد مهم برای تحصیل دانشجویان بین المللی است و برای اطلاع از بهترین زمان مهاجرت تحصیلی به چین دانشجویان باید از مشاوران و افراد با تجربه در این زمینه راهنمایی و کمک بگیرند تا بتوانند در دانشگاه های معتبر این کشور به تحصیل و زندگی بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *