وبلاگ و اخبار

انواع بورسیه تحصیلی چین

وبلاگ و اخبار

انواع بورسیه تحصیلی چین

با توجه به انواع بورسیه تحصیلی چین ، واضح است که این کشور در طی سال های اخیر برای جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان، نظیر دانشجویان کشور های عضو اتحادیه اروپا و کشور های در حال توسعه، امتیازات زیادی در نظر گرفته است و انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی را نیز به این دانشجویان اختصاص داده است. در ادامه به انواع بورسیه تحصیلی چین اشاره می کنیم.

·       بورسیه دولتی یا CSC

بورسیه دولتی در کشور چین به دو صورت بورسیه کامل و بورسیه جزئی وجود دارد. در بورسیه های دولتی کامل، کل هزینه های تحصیل و اقامت دانشجو توسط دولت تامین می شود. در انواع جزئی بورسیه تحصیلی دولتی چین تمام هزینه های دانشجویان بین المللی به جز هزینه های شخصی پرداخت می‌شود.

·       بورسیه گریت وال

بورسیه تحصیلی گریت وال در دانشگاه های کشور چین به دانشجویانی اختصاص داده می شود که تبعه کشور های درحال توسعه باشند و در زمینه تحقیق و مطالعه جزو پژوهشگران ارشد باشند. این بورسیه تمامی هزینه های تحصیل دانشجویان را مورد پوشش قرار می دهد.

·       بورسیه دانشگاهی

بورسیه تحصیلی دانشگاهی نیز یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی چین است که به دانشجویان ممتاز بین المللی تعلق می گیرد و در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر تمامی هزینه‌ های مربوط به تحصیل دانشجو را پوشش می دهد.

·       بورسیه اتحادیه اروپا

همان طور که اشاره کردیم کشور چین برای بهبود بخشیدن به روابط دولت خود با کشور های عضو اتحادیه اروپا تدابیر ویژه‌ای را اندیشیده است و اختصاص دادن بورسیه اتحادیه اروپا به دانشجویان کشور های اروپایی یکی از این موارد است. دانشجویان کشور های اروپایی می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی چین در این کشور به تحقیق و پژوهش بپردازند.

·       بورسیه شبکه دانشگاهی یا AUN

بورس تحصیلی شبکه دانشگاهی آسه آن به دانشجویان عضو این شبکه دانشگاهی تعلق می ‌گیرد. به همین سبب این دانشجویان که به عنوان پژوهشگر در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر از آن تحصیل می کنند می‌ توانند از این کمک هزینه تحصیلی استفاده کنند.

بورسیه
بورسیه

·       بورسیه توافقی بین دولت ها

بر اساس یک توافق نامه بین المللی بین دولت چین و سایر دولت های دیگر و دانشگاه های بین المللی، یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی چین که تمام یا بخشی از هزینه های تحصیلی دانشجویان را پوشش می دهد بورسیه توافقی بین دولت ‌ها است.

·       بورسیه WMO

این بورسیه از طرف سازمان هواشناسی جهانی به منظور پشتیبانی و حمایت از دانشجویانی که در رشته هواشناسی یا هیدرولوژی در کشور چین تحصیل می کنند در نظر گرفته شده است. بورسیه WMO شامل هزینه های تحصیل، خوابگاه و بیمه خدمات درمانی این دانشجویان می ‌شود.

·       بورسیه PIF

یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی چین که برای جذب دانشجویان بین المللی از سایر کشور های جهان در نظر گرفته شده، بورسیه تحصیلی PIF است که به دانشجویان کشور های جزیره پاسیفیک تعلق می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *