وبلاگ و اخبار

اتفاقات عجیب در کشور چین

وبلاگ و اخبار

اتفاقات عجیب در کشور چین

اتفاقات عجیب در کشور چین !!! کشور چین یکی از قدیمی‌ترین و با تمدن‌ترین مناطق در کره زمین می‌باشد که نوآوری، کشفیات و موفقیت‌های زیادی را بدست آورده است همچنین این کشور نقش زیادی در اقتصاد جهانی دارد و بزرگترین تولید کننده در دنیا می‌باشد. امروزه دانشجو‌های زیادی به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های چین و گرفتن بورسیه هستند اما بد نیست که با بعضی از اتفاقات پر جمعیت‌ترین کشور در دنیا آشنا شوید.

آلودگی هوا در کشور چین

کشور چین با فدا کردن محیط زیست و آب و هوا برای داشتن صعنت و اقتصادی پیشرفته باعث شده است تا شاخص آلودگی هوا به حد و اندازه‌ی بسیار بالایی برسد. در پایتخت کشور چین یعنی شهر پکن غلظت دود و آلودگی به قدری زیاد است که انگار مه همه جا را فرا گرفته است و ساختمان‌ها و … به سختی قابل دیدن هستند و این موضوع آسیب بسیاری به ریه‌ی مردم می‌زند.

در واقع نفس کشیدن در شهر پکن برابر با مصرف 21 نخ سیگار در هر روز است. آلودگی این کشور به حدی بالا است که گاهی امکان دارد دیوار بزرگ چین از فضا دیده نشود ولی دودهای غلیظ و مه‌ها دیده شوند همچنین بعضی وقت‌ها شرکت‌های هواپیمایی مجبور به کنسل کردن پروازها می‌شوند.

با وجود اینکه دولت چین اقداماتی را برای پاک سازی محیط زیست و آب و هوا انجام داده است اما این اقدامات تاثیر چندانی نداشته است و مردم زیادی در اثر گاز‌های سرطان‌زا و آلودگی می‌میرند. در این کشور پر جمعیت خودرو‌های زیادی تردد دارند و ترافیک زیادی رخ می‌دهد که در آلوده‌تر شدن هوا نیز تاثیر دارند، یکی از این ترافیک‌ها که در شهر شانگهای چین تقریباً 240 کیلومتر بود و 11 روز زمان برد تا مردم بتوانند از آن خلاص شوند.

سگ‌ها در کشور چین

کشور چین رابطه‌ای بسیار پیچیده با سگ‌ها دارد. این کشور با وجود داشتن نژاد‌هایی محبوب و قدیمی در سگ‌ها مثل چائو چائو، پاگ، شیتزو و…… بیشتر به عنوان یک منبع غذایی به آن‌ها نگاه می‌کند البته امروزه علاقه به گوشت سگ کمتر شده است و حامیان و طرفداران حیوانات سگ‌ها را از این بازار نجات دادند.

شهر ارواح در کشور چین

از آنجایی که چین کشوری پر جمعیت است و روز به روز به جمعیت آن افزوده می‌شود دولت تصمیم گرفت تا سرمایه‌ای را برای مسکن اختصاص دهد و مکان‌های کامل و قابل سکونتی را بسازد اما متاسفانه به دلیل بالا رفتن نرخ تورم و هزینه‌های مسکن این شهرها با وجود داشتن امکانات رفاهی زیاد بدون سکنه ماندند به همین علت این شهر خالی به شهر ارواح معروف شد.

 ماسک‌های فیسکینی در کشور چین

در کشور چین بر خلاف دیگر مناطق جهان، پوست برنزه و تیره نشان دهنده‌ی زیبایی نیست و مردم چین تلاش خود را می‌کنند تا از سوختن پوست خود جلوگیری کنند. مردم چین برای حفظ پوست سفید خود در روزهای آفتابی چتر به دست می‌گیرند یا برخی از آن‌ها از پوششی خاص استفاده می‌کنند. این پوشش فیسکینی نام دارد که تمام سر انسان به جز چشم‌ها، بینی و دهان را می‎‌پوشاند؛ این ماسک‌ها که مردم بیشتر در ساحل استفاده می‌کنند طرح‌ها و شکل‌های گوناگونی دارد.

 ماسک‌های فیسکینی در کشور چین
ماسک‌های فیسکینی در کشور چین

پزشکی سنتی در کشور چین

کشور چین از قرن‌ها پیش حتی قبل‌تر از کشف کردن پنی سیلین روش‌هایی برای درمان داشتند و از آن استفاده می‌کردند. با وجود معروف شدن این روش‌های سنتی، طب سوزنی و حجامت اما هنوز هم در مورد تاثیر آن اختلاف نظرهایی هست.

اکنون در زمانه‌ای که شرکت‌های دارویی تقریباً برای تمامی بیماری‌ها درمانی دارد اما افرادی به پزشکی سنتی علاقه و اعتقاد دارند و این روش امکان دارد چند گونه جانوری را منقرض کند. یکی از مشهور‌ترین روش درمان این نوع پزشکی صفرای خرس نام دارد که با دردسر و آزار همراه است.

در این روش دردناک پزشکان خرس‌ها را در قفس‌هایی بسیار تنگ و کوچک قرار می‌دهند تا آن‌ها نتوانند تکان بخورند و پنجه‌ها و دندان‌های آن‌ها را از بین می‌برند تا توانایی دفاع از خودشان را نداشته باشند و سوراخی را در شکم خرس ایجاد می‌کنند تا صفرای خرس را بیرون بکشند همچنین لباسی آهنی را بر تن آن‌ها می‌کنند تا نتوانند لوله سوند را در بیاورد. این پزشکان اعتقاد دارند که صفرای خرس می‌تواند بیماری و دردهای زیادی را مثل: سردرد، مشکل روده، بینایی و…… را درمان کند.

روش دیگر که شاخ کرگدن نام دارد. شاخ‌های کرگدن‌ها همانند ناخن انگشتان انسان‌ها از کراتین درست شده‌اند و این پزشکان بر این باورند که شاخ کرگدن برای تب و تشنج مناسب است البته این گونه از کرگدن‌ها در معرض انقراض هستند و همچنین بسیار گران هستند حتی قیمت آن‌ها از طلا بیشتر می‌باشد اما تحقیقات و مطالعات علمی نشان داده‌اند که شاخ کرگدن هیچ تاثیری بر روی سلامتی انسان‌ها ندارد.

آب‌های آلوده در کشور چین

از آنجایی که کشور چین از جمعیت بالایی برخوردار است، آب رودخانه‌ها و دریاچه‌های کشور برای همه کافی نمی‌باشد به همین دلیل حدود 700 میلیون نفر در کشور چین از آب‌های آلوده استفاده می‌کنند که سالم نیستند و این نیز یکی دیگر از اتفاقات عجیب در کشور چین می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *